Lajme

Drejtori i Policisë, Samedin Mehmeti takohet me Komandantin e “Carabinierit”, këto tema u diskutuan

Autori: Gazeta inFokus 18:15 | 01 April 2021

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti sot priti në takim, Colonel Stefano FEDELE, Komandant i MSU Carabinieri.

Takimi u mbajt në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Prishtinë.

Në këtë takim u diskutuan tema të ndryshme që ndërlidhen me fushën e sigurisë.

Postimi i plotë nga Policia e Kosovës:

Prishtinë, më 1 prill 2021

Sot, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Prishtinë, drejtori i Përgjithshëm i PK-së, z. Samedin Mehmeti, priti në takim zyrtar, Colonel Stefano FEDELE, Komandant i MSU Carabinieri

Gjatë këtij takimi njoftues, përveç tjerash u diskutuan tema të ndryshme që ndërlidhen me fushën e sigurisë si dhe të vazhdimit të bashkëpunimit të ndërsjellët në mes të Policisë së Kosovës dhe MSU Carabinieri.

Të tjera