Sport

Dortmundi vazhdon me fitore në Bundesligë

Autori: Gazeta inFokus 17:36 | 23 May 2020

Borussia Dortmundi e ka gjetur edhe fitoren e dytë rresht në Bundesligë, shkruan Gazeta inFokus.

‘Milionerët’ kanë triumfuar në udhëtim të Wolfsburgu me rezultat 2-0, në duelin e vlefshëm për javën e 26-të.

Golat për ‘verdhezinjët’ i kanë realizuar Raphael Guerreiro në minutën e 32’ dhe Achraf Hakimi në minutën e 78’.

Pas kësaj fitoreje Dortmundi renditet i dyti me 57 pikë, një me pak se Byerni që kryeson dhe ka një ndeshje me pak të luajtur./Gazeta inFokus/

Të tjera