Sport

Dortmundi “pazar” te Juventusi, Mandzukic dhe Can drejt verdhezinjve

Autori: Gazeta inFokus 13:11 | 28 November 2019

Kur duhet pak më shumë se rreth një muaj nga hapja zyrtare e merkatos së janarit, Borussia Dortmund synon të bëjë një goditje të dyfishtë në merkato në shtëpinë e Juventusit.

Dy lojtarët e piketuar nga ekipi i drejtuar nga Lucien Favre janë Mario Mandzukic dhe Emre Can të cilët do të largohen nga “Zonja e Vjetër”.

Drejtuesit e klubit nga Signal Iduna Park janë gati t’i ofrojnë bardhezinjve shumën e 30 milionë eurove për kartonat dy futbollistëve, të cilët tashmë nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Sarri.

Të tjera