Lajme

Dorëzohet ushtria serbe, tërhiqet nga afërsia e kufirit me Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 14:48 | 29 September 2021

Ushtria serbe e cila gjendej në afërsi të Jarinjes në Rudnicë, është tërhequr nga aty dhe ëzhtë zhvendosur në Rashkë, shkruan reporteri i televizionit serb N1.

Sipas informacioneve të tyre, as të martën që e lëmë pas, ushtria serbe nuk ka qenë e pranishme në afërsi të kufirit me Kosovës.

Këtë mëngjes, helikopteri i KFOR-it ka fluturuar mbi Jarinje, teksa policia e Kosovës e bën ndërrimin në ora 12:00.

Derisa është Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ai i cili ka njoftuar se ka pasur dy takime të ndara me kryenegociatorët Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq.

Të tjera