Sport

Dorëzohet Prishtina, Ferencvarosi kalon në avantazh

Autori: Gazeta inFokus 19:35 | 06 July 2021

Ferencvarosi dhe Prishtina po luajnë aktualisht në kuadër të raundit të parë në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin’ Groupama Arena’ në Budapest, skuadra e Ferencvarosit ka kaluar në avantazh në minutën e 71’.

Golin për ekipin hungarez e ka realizuar sulmuesi norvegjez, Tokmac Nguen./Gazeta inFokus/

Të tjera