Lajme

Dorëzohet në polici personi i dytë i dyshuar se kreu vrasjen në Gradicë të Drenasit

Autori: Gazeta inFokus 15:48 | 06 April 2021

Është vetdorëzuar personi i dytë për vrasjen e 15-vjeçarit dhe plagosjen e babait të tij në Gradicë të Drenasit, shkruan Gazeta Infokus.

19-vjeçari është vetdorëzuar pak orë pasi ishte dorëzuar i dyshuari kryesor  54-vjeç.

Lajmin për Gazetën inFokus e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“A.B., (mashkull) 19 vjeç, i cili ishte në kërkim për rastin e vrasjes së ndodhur mbrëmë në fshatin Gradicë të Drenasit është dorëzuar sot. Ndaj tij në koordinim me prokurorinë po kryhen të gjitha veprimet e nevojshme policore”./Gazeta Infokus/

Të tjera