Lajme

“Dorëzohet” Albin Kurti: Pritet ta tërheqë Ligjin për Zgjedhje

Autori: Gazeta inFokus 12:20 | 03 April 2021

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kreu i Qeverisë, Albin Kurti, pritet që ta tërheq Ligjin për Zgjedhje.

Një veprim i tillë i Kurtit pritet të vijë si pasojë e presionit të ndërkombëtarëve dhe kërkesës strikte të LDK’së.

Këto dyja, duket se kanë bërë që Kurti të dorëzohet.

Burimet e Gazetës Express thonë se gjatë ditës Kurti mund ta lëshojë një komunikatë.

Të tjera