Sport

Donnarumma pozitiv me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 20:52 | 04 January 2022

Gianluigi Donnarumma ka rezultuar pozitiv me COVID-10.

Lajmi është konfirmuar nga klubi në faqen zyrtare.

Lojtari menjëherë është vet-izoluar deri në teste të radhës dhe është mirë, pa simptoma, raporton Gazeta Express.

COVID-19, ka pushtuar gjitha klubet nëpër Evropë, që kanë të infektuar një numër të futbollistëve kryesor, por deri më tani, përveç disa ndeshjeve që janë shtyrë kohë pas kohe, futbolli po vijon normalisht.

Të tjera