Lajme

Donfried dhe Escobar në Presidencë, nis takimi me Osmanin

Autori: Gazeta inFokus 17:40 | 25 April 2022

Ndihmëssekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Karin Donfried dhe Gabriel Escobar, emisar special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, kanë mbërritur në Kosovë.

Dyshja amerikane takimin e parë e kanë me Presidenten Vjosa Osmani, i cili ka nisur para pak minutash, raporton Gazeta Express.

Pas përfundimit të takimit me Presidenten, Escobar dhe Donfried do të takohen me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Të tjera