Rozë

Don Xhoni zbulon datën e lansimit të ‘freestyle’-it të ri

Autori: Gazeta inFokus 15:33 | 07 May 2021

Rep-artisti i njohur, Don Xhoni, ka rezultuar të jetë mjaft i suksesshëm që nga paraqitja tij e parë.

Ai në mënyrë të vazhdueshme po sjell projekte të reja, të cilat po marrin miliona klikime në platformat digjitale.
Disa ditë më parë reperi ka bërë të ditur se do të lansojë një ‘freestyle’, i cili nuk do të jetë ‘diss’, por i bazuar në fakte.

Ndërkohë në një postim në rrjetin social Instagram, ai ka zbuluar datën e saktë të lansimit të projektit.

Duke mos zbuluar detaje të tjera, prodhimtaria muzikore do të publikohet me datën 15 të muajit maj.

“Sot eshte ni dite e madhe per mu, eshte 1 vjetori (19 Prill 2020) kur karriera jem e mori drejtimin e duhur t’asaj qe une kom punu me vjet me arrit te kjo dite.

Jom shume i lumtur qe po e shoh progresin tem kaq t’shpejt qe e kom bo pergjate ketij viti te pare t’karrieres tem, ani pse ka qene dhe vazhdon t’jete ni kohe shume e rende per industrine e muzikes (dhe shume industri tjera patjeter) per shkak te pandemise, une prap motivin edhe vullnetin n’pune e kom komplet njejte, asnihere si kom kalkulu t’hyrat qe i kom hup vazhdimisht tu nxjerr kaq shume projekte qe ne nji situate normale kishin me u shpagu shumefish.

Faleminderit Zot qe ma ke jep mundesine me tregu ata qe di me bo ma s’miri, faleminderit krejt juve qe po m’jepni arsyeje pse duhna me bo muzike t’mire edhe pse mos mu nal asnihere..

Eshte pak e pabesueshme qysh per 1 vjet kom mrri me kane n’kete pozicion, por une po ju thom qe edhe pse ka ndodh kaq shpejt, s’kom perdor kurfar ‘ashensori’, kom mrri me ‘shkalle’ ktu edhe me hapa stabil, tjeret munden me e pa si kulminacionin e karrieres tem, po per mu eshte veç fillimi edhe padyshim ma e vogla prej asaj çka une muj me dhane, kto qe i kom nxjerr jone ni numer shume i vogel prej numrit qe kom prodhu pergjate ketij viti, e mos ta menoj fare t’asaj ça kom n’menje.

Kshtu qe rrini gati, kom me jep shume, nuk kom mu ndiku n’asnji faktor qe me e ndal prodhimin e muzikes, pa marr parasysh situates, ju keni me vazhdu me ni shume sene, e sa i perket kesaj industrie t’flliqt e plote njerzve qe jane t’involvum ktu, Xhonin e mahalles kurr s’keni me flliq.

BIG DON XHONI UN JU DUA JU E DINI HEHE❤️.”

“Maffia” në anën tjetër është hiti tij i fundit, që ka rezultuar të jetë i pëlqyer nga admiruesit e muzikës së tij. /

Të tjera