Lajme

Dogana parandalon kontrabandimin e 1000 kilogramëve produkte ushqimore

Autori: Gazeta inFokus 17:13 | 11 September 2022

Dogana e Kosovës ka njoftuar se ka parandaluar kontrabandimin e disa produkteve ushqimore sot.

Oficerët doganorë kanë parandaluar një tentim për kontrabadim në regjionin e Prizrenit, raporton Gazeta Express.

“Në regjionin e Prizrenit, respektivisht segmenti Vermicë – Prizren, njësitet antikontrabandës kanë ndaluar një automjet të dyshimtë, pas egzaminimit janë gjetur mallra pa dokumentacion përcjellës, pra mallra të kontrabanduara në Kosovë”, njofton Dogana.

“Me këte rast janë sekuestruar rreth 1000 kg produkte ushqimore si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet tutje në njoftim.

Të tjera