Sport

Do ta shikoni dhjetë herë por nuk do ta besoni se çfarë rasti ka humbur sulmuesi i Benficas në minutën e fundit të ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 23:09 | 23 November 2021

Barcelona dhe Benfica i kanë ndarë pikët, pasi kanë luajtur baras me rezultat 0-0 , në sfidën e vlefshme për xhiron e pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra e Benficas ka mundur të kthehej në Portugali me tri pikë të plota sikur sulmuesi Haris Seferovic të shënonte në minutën e fundit të ndeshjes.

Ai u gjend i vetëm para portës së Barcelonës, por dështoi të shënonte duke goditur topin jashtë kornizës së portës.

Huqja e Seferovicit i shokoi të pranishmit në stadium dhe ata që e shikuan ndeshjen përmes televizorit.

Më poshtë keni momentin kur Haris Seferovic dështoi të shënonte i vetëm para portës./Gazeta inFokus/

Të tjera