Lajme

Ditë tragjike: 14 persona humbin jetën nga koronavirusi

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 07 April 2021

Edhe 14 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Kështu ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes raportit 24-orësh, shkruan Gazeta Infokus.

Personi më i ri që ka ndërruar jetë është 53 vjeç.

Lexo edhe: Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID

“Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 3 raste (81, 74, 62 vjeç), Ferizaj 2 raste (84, 78 vjeç), Kamenicë 2 raste (77, 77 vjeç), Prishtinë 2 raste (79, 69 vjeç), Lipjan 1 rast (74 vjeç), Mitrovicë 1 rast (71 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç), Suharekë 1 rast (53 vjeç), Vushtrri 1 rast (80 vjeç)”, thuhet në raport.
Numri total i rasteve pozitive është 95.341 raste nga 456.664 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.948 raste të vdekjes./Gazeta Infokus/

Të tjera