Lajme

Dita e parë e punës pa asnjë minutë pushim për Vjosa Osmanin

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 06 April 2021

Presidentja, Vjosa Osmanit do të ketë një ditë të stërngarkuar këtë të martë.
Në ditën e parë të punës, Osmani do të ketë një mori takimesh, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu bëhet e ditur në agjendën e Presidentes së Kosovës.

Për shkak të situatës epidemiologjike Presidenca e Kosovës ka njoftuar se nuk do të organizohet një ceremoni e inaugurimit të Presidentes së Republikës së Kosovës.
Rreth orës 11:00 Osmani pritet të takojë ekipin e xhudistëve kampionë.
Ndërsa rreth orës 12:45 Presidentja se bashku me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vita, viziton Qendrën e Vaksinimit në Prishtinë.
E në ditën e parë të punës Osmani nuk ka harruar as ish Presidentin Ibrahim Rugovën.
Ajo ka vendosur që në orën 13:15 të bëjë homazhe te Varri i Presidentit Ibrahim Rugova

“13:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Memoriali për nder të të pagjeturve të Kosovës
13:40 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, vendosë buqetë me lule tek Monumenti “Heroinat”14:30 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”17:00 Presidentja e Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, pret në takim Komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe gjeneralët e FSK-së”, thuhet mes tjerash në agjendën e Presidnetës.
Kujtojmë që Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kosovës të dielën me 71 vota pro./Gazeta Infokus/

Të tjera