Sport

Distria Krasniqi zë vendin e parë në renditjen e përgjithshme

Autori: Gazeta inFokus 14:11 | 26 October 2020

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka fituar medaljen e Artë në ‘Grand Slam’  që u mbajt në Budapest të Hungarisë, shkruan Gazeta inFokus.

Ajo arriti të fitonte pasi mposhti argjentinasen, Paula Pareto, në kategorinë e 48 kilogramëve dhe pas këtij triumfi ka zënë vendin e parë në renditjen e përgjithshme.

Distria tashmë pozicionohet e para me plotë 6765 pikë, kurse pas saj vjen ukrainasja, Daria Bilodid me 500 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera