Sport

Distria Krasniqi pas fitores: Ia dedikoj fitoren familjes dhe vendit tim

Autori: Gazeta inFokus 12:19 | 24 July 2021

Xhudistja e artë kosovare Distria Krasniqi, pas fitores kundër japonezes Tuna Tonaki, në olimpiadën Tokyo 2020, ka deklaruar se këtë fitore ia dedikon familjes së saj dhe vendit të saj, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa e pyetur se a është kjo ëndrra e realizuar e saj ajo tha për RTK-në se kjo është një ëndërr e bërë realitet por se ajo synon të marrë pjesë dhe të triumfojë edhe në dy olimpiada të radhës./Gazeta Infokus/

Të tjera