Lajme

Distria Krasniq bën krenare Kosovën edhe me një medalje

Autori: Islam Morina 16:33 | 29 April 2022

Sportistja e xhudos Distria Krasniqi, i ka siguruar Kosovës edhe një medalje tjetër në garat evropiane të xhudos, që po mbahen në Sofje të Bullgarisë.

Ajo ka marrë medaljen e bronztë në këtë evropian pasi mundi ne përballje gjermanen Mascha Ballhaus, të kategorisë -52 kg, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo medalje është e katërta në Evropian për senior për Distrian.

“Distria Krasniqi🇽🇰 fiton të bronztën🥉 e Evropës👏💪

Kampionia olimpike, fitoi medaljen e bronztë në Evropianin e xhudos, që po mbahet në Sofia të Bullgarisë. Ajo për të bronztën mundi gjermanen, Mascha Ballhaus, kategoria -52 kg. Është kjo medalja e katërt në Evropian për senior për Distrian.

Flaka Loxha (-57 kg), zuri vendin e shtatë, suksesi më i madh i saj në Evropianin e seniorëve.

Nesër garojnë Akil Gjakova e Laura Fazliu. #JudoSofia2022”, ka njoftuar Komiteti Olimpik i Kosovës./Gazeta Infokus/