Fokus

Diplomatja humanitare emocionon teksa flet për përfaqësimin e Kosovës, “Sa herë kam fol për historinë e Kosovës, kam fol për luftën e lavdishme”

Autori: Gazeta inFokus 20:14 | 13 September 2023

Elvana Shala, ambasadore e vullnetit të mirë pranë komisionit për të drejtat e njeriut në OKB, e ftuar në emisionin “EPILOGU” me Agron Hotin kanë follur pët diplomacinë humanitare të Kosovës nëpër botë dhe aspekte që lidhen me të.

Ajo në këtë është emocionuar duke folur për përfaqësimin e Kosovës ku thotë se , “Sa herë kam fol për historinë e Kosovës, kam fol për luftën e lavdishme”.

“Është interesant se jamë pritur shumë mirë duke ditur faktin që Kosova është një vend shumë i ri, dhe në atë kohë ka qenë shumë i panjohur për shumicën e vendeve, si tregova ka pasur shumë dilema se a jemi njëvend në paqe apo nde në kohë lufte. Fakti që më ka bërë të lumtur është që sa herë kam folur për historinë e Kosovës kam fol për luftën e lavdishmë për heronjtë tanë për të rinjt e jashtëzakonshëm që ne i kemi”, ka thënë Shala në emisionin EPILOGU, prodhim i Gazetës Infokus.

Për më shumë ndiqeni emisionin e plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Prolapsi gjenital dhe inkontinenca

Të tjera