Lajme

Dimri po vjen me stuhi, qytetet evropiane që do t’i godasë nesër

Autori: Gazeta inFokus 17:58 | 21 November 2021

Temperaturat e pazakonta për stinën dhe moti me diell pritet që nga nesër t’ia lerë vendin dimrit të vërtetë me reshje shiu.

Fillimisht zonat që do të preken nga moti i keq nesër janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë rajoni.

Moti i keq me reshje dhe stuhi do të vazhdojë deri në fundjavën që vjen. I gjithë rajoni i Ballkanit do të jetë në këto kushte atmosferike./ db/Abcnews.al

Të tjera