Rozë

Dikur kërcente në videoklipe, sot është kandidate për deputete të Kosovës (FOTO, VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 06 June 2017

Karrierën e saj e nisi si një balerinë në videoklipet e këngëtarëve të njohur e më pas edhe si këngëtare në një bashkëpunim me Genën, ndërsa sot ajo kandidon për deputete.

Ajo quhet Xhyljeta Gërxhalliu, dhe gjendet në lista e partisë së Ramush Haradinaj, kandidate për t’u bërë pjesë e Parlamentiti të Kosovës.

Ajo ka kërcyer nëpër disa videoklipe dhe ka realizuar bashkë me Genën një videoklip, por ditën e dielë do të votohet për të si përfaqësuese e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Blerando i Big Brother Vip Kosova – fytyra e re e Prince Espresso

Të tjera