Lajme

Digjet një shtëpi në Deçan

Autori: Ermirë Berisha 09:11 | 06 August 2022

Mbrëmjen e së enjtes është djegur një shtëpi në fshatin Dranovc të Deçanit, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas Policisë së Kosovës, nga zjarri nuk është shkaktuar ndonjë lëndim i njerëzve dhe rasti po vazhdon të hetohet.

“Fsh. Dranoc, Deçan 05.08.2022-21:15.Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga zjarri është përfshirë shtëpia e tij. Njësit relevante dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz, rasti në procedurë hetimore” thuhet në raportin policor./Gazeta inFokus/

Të tjera