Lajme

Dhunuesit e deputetëve të Maqedonisë kanë dalë para gjykatësit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 23:53 | 30 April 2017

Prokuroria Themelore Publike më herët publikoi informacione rreth hetimeve për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Alsat-M ka publikuar një video ku shihet se si 7 persona të arrestuar me kërkesë të PTHP-së janë nxjerrë para gjykatës dhe ju është shqiptuar vendimi: paraburgim.

Përndryshe, sipas nenit 384 të Kodit Penal, pas hetimeve me akuzë janë përballur 15 persona prej të cilëve shtatë janë të arrestuar dhe ndaj tyre do të merren masat e duhura.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera