Lajme

Dhunohet një e mitur në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 09:04 | 12 October 2021

Një grua nga Gjilani ka raportuar se vajza e saj e mitur është dhunuar nga një person, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas Policisë i dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj femër kosovare e mitur dyshohet se është dhunuar nga një i dyshuar mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Viktima do të dërgohet për ekzaminim mjekësor./Gazeta Infokus/

Të tjera