Lajme

Me falënderime, duartrokitje dhe respekt maksimal, ju urohet fitorja anglezëve

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 17 November 2019

Kombëtarja e Kosovës u mposht  nga Anglia me rezultat 4-0, në duelin e fundit për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURU 2020”, shkruan Gazeta inFokus.

E pavarësisht humbjes fitorja e anglezëve u urua dhe u duartrokit në stadiumin “Fadil Vokrri”, me respektin maksimal, shkruan gazeta inFokus.

Edhe pse shpresat ishin të mëdha, mirëpo kësaj radhe kombëtarja jonë nuk arriti të shënonte asnjë golë.

Mirëpo ashtu siç u pritën mirë ekipi anglez, edhe pas fitorës së tyre po vazhdohet të duartrokitet fitorja e tyre.

Kujtojmë se kjo ishte humbja e parë e Dardanëve në tembullin “Fadil Vokrri”, duke arritur 6 fitore, 2 barazime dhe kjo humbje nga anglezët.

Rikujtojmë se Kombëtarja jonë ëndrren e kualifikimit do ta kërkojë përmes Ligës së Kombeve./Gazeta inFokus/.

Të tjera