Lajme

Detaje të reja nga aksioni i Policisë në Telekom

Autori: Gazeta inFokus 09:47 | 31 March 2021

Katër persona janë arrestuar të martën nga Policia e Kosovës në Telekomi dy prej të cilëve kanë qenë ish-drejtorë të Telekomit të Kosovës.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se 4 të dyshuarit janë arrestuar për Keqperdorim të pozitës zyrtare dhe falsifikim të dokumentëve.

Policia njofton se Telekomit i janë shkaktuar dëme në shumën prej 327.514 euro.

“KEQPËRDORIM I POZITËS ZYRTARE & FALSIFIKIM I DOKUMENTEVEPrishtinë (NN) 27.05.2020-13:00. Gjatë kontrollit në dy lokacione,  janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë, nën dyshimin se  të njëjtit në bashkëveprim kanë   falsifikuar dokumente duke  shkaktuar dëme Telekomit të Kosovës në shumën  prej 327.514 €.  Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurort janë dërguar në mbajtje “, nofton Policia./Gazeta Infokus/  

Të tjera