Sport

Detaje të reja në lidhje me kontratën e Messit tek Barcelona

Autori: Gazeta inFokus 17:45 | 23 April 2021

Lionel Messi është padyshim lojtari kryesor i Barcelonës, shkruan Gazeta inFokus.

Por, argjentinasi akoma nuk ka nisur negociatat për vazhdimin e kontratës së tij, e cila skadon në fund të këtij edicioni.

Presidenti i ri, Joan Laporta, ka premtuar se do të bind gjashtë herë fituesin e Topit të Artë të qëndroj në ‘Camp Nou’.

ESPN ka mësuar se klubi është duka përgatitur një ofertë prej 3 vitesh kontratë për Messin dhe ulje të pagës, e cila e kap shifrën e 71 milionëve./Gazeta inFokus/

Të tjera