Lajme

Detaje nga Policia| Si u kap serbi nga Interpoli në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:35 | 28 April 2021

Një serb i cili ishte duke u kërkuar nga Interpoli është kapur në Kosovë.

Kështu bëhet e ditur edhe në raportin 24-orësh të Policisë, shkruan Gazeta Infokus.

Ai ishe duke u kërkuar për krime të cilat i kishte kryer në Zvicër me 3 shtator të vitit 2020.

“Është raportuar se në bazë bashkëpunimit ndërkombëtar përmes Interpolit dhe me urdhër të Prokurorisë Themelore Prishtinë departamenti për krime të rënda, është arrestuar i dyshuari mashkull serb shtetas i Serbisë dhe i njëjti është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport./Gazeta Infokus/

Të tjera