Fokus

Detaje ekskluzive: Në arsenalin e armëve në manastir u gjetën edhe dron të përgatitur me eksplozivë

Autori: Gazeta inFokus 01:11 | 25 September 2023

Policia e Kosovës sot pasi mori kontrollin e manastirit në Banjskë, konfiskoi një arsenal armësh të kalibrave të ndryshëm.

Burime brenda policisë së Kosovës kanë thënë për Gazetën Infokus se në manastir banda kriminale kishte edhe dron të përgatitur me eksplozivë, të gatshëm për tu përdorur.

Sipas këtij burimi janë gjetur qindra armë të kalibrave të ndryshëm, uniforma e pajisje logjistike. Automjetet kanë qene te mbushura me zolla, mitraloze, kallashnikove granata dore e armë të tjera.

-Advertisement-

Ndërsa burimi ka shtuar se banda terrosriste që sulmoi policinë e Kosovës kishte për qëllim të zinte pozicione dhe të mobilizonte edhe bandat lokale./Gazeta Infokus/

Lajmi fundit: Njëri nga të arrestuarit mësohet se është snajperisti i grupit terrorist

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…

Të tjera