Lajme

“Deri tani është dashur të vaksinohen 50 përqind e popullësisë”, Vitia i reagon ashpër Bekë Berishës

Autori: Gazeta inFokus 16:02 | 27 April 2021

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia iu ka përgjigjur deputetit të AAK’së, Bekë Berisha pasi tha se deri tani është dashur të vakinohen 50 përqind e popullatës, shkruan Gazeta Infokus.

Vitia ka thënë se është jonormale të  thuash se duhet të vaksinohen 50 përqind e popullësisë pa pasur asnjë vaksinë kur kanë hyrë.

“Të thuash se duhet të vaskinohet 50 përqind  pas gjetur asnjë vaksinë kur jemi hyrë ne është jashtë cdo pritje dhe është jonormale”./Gazeta Infokus/

Të tjera