Fokus

“Deri jom ardh si kom tregu kërkujt, fmi s’kom, nuk deshta me iu bo gajle kërkujt” – Rrëfime emocionuese të grave në shtëpinë e të moshuarve

Autori: Samire Jaha 15:34 | 03 July 2024

Jeta i bëri bashkë me dhjetëra persona të moshuar brenda “Shtëpisë së Personave të Moshuar dhe pa Përkujdesje Familjare” në Prishtinë, shkruan Gazeta Infokus.

Aty gjithsecili ka një rrëfim dhe përjetim ndryshe e ku kjo çati u kthye në një ambient shprese për ta.

Xhevrije Sylejmani, banore në këtë shtëpi ka rrëfyer për Infokus se si ajo pas vdekjes së bashkëshortit të saj aty gjeti familjen e saj të re.

-Advertisement-

Ndërkaq tash e 4 muaj atyre u është bashkuar edhe Fate Maxhuni, nëna e dëshmorit në betejën e Çabratit të Gjakovës, Refik Maxhunit.

Ajo për Infokus rrëfeu se si kjo shtëpi ia riktheu buzëqeshjen.

Për të parë më shumë rrëfimet dhe jetesën se si këta banorë bëjnë në këtë shtëpi ndiqeni storien në vazhdim:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera