Lajme

Deputetja ukrainase: Jemi me fat që e kemi një shtet mik si Britania e Madhe

Autori: Gazeta inFokus 14:55 | 03 May 2022

Kryeministri britanik, Boris Johnson sot përshëndeti deputetët ukrainas teksa iu drejtua atyre në një mesazh historik për parlamentin e vendit.

Deputetja ukrainase, Lesia Vasylenko pas kësaj bëri një reagim në rrjetin social, Twitter, ku tha se janë me fat që kanë një shtet mik si Britania e Madhe, raporton BBC, përcjell Klankosova.tv.

Johnson ndër të tjera u shpreh se është nder i madh për të që po e mbanë këtë fjalim.

“Është një nder i madh për mua që t’ju drejtohem në këtë moment vendimtar të historisë dhe përshëndes guximin me të cilin po takoheni sot dhe do të vazhdoni të takoheni megjithë sulmet barbare ndaj jush”, është shprehur ai.

Të tjera