Lajme

Deputetja e PDK-së: Vetëm Daut Haradinaj po punon për Prishtinën

Autori: Islam Morina 22:06 | 22 June 2021

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Eliza Hoxha, ka thënë se i vetmi kandidat për kryetar të Prishtinës, që është duke punuar është Daut Haradinaj i AAK-së, i cili shquhet për guxim dhe marrje vendimesh.

“Çka kom pa këto ditë është se Daut Haradinaj po punon më së shumti. E përgëzoj Dautin për dëshirën, për vullnetin dhe për guximin. Ai për guxim shquhet pasi që është ish luftëtarë dhe është person që merr vendime”, ka thënë Hoxha.

Këto deklarat e deputetja Hoxha i ka bërë ne emisionin DPT në T7.

Të tjera