Lajme

Deputeti jep udhëzime në Kuvend për ta masakruar Zaevin dhe Selën (Video)

Autori: Gazeta inFokus 08:09 | 02 May 2017

Në një video të fundit shihet se si protestuesit hyjnë në Kuvend, dhe pikërisht ishin deputetët e VMRO-së ata të cilët i hapën dyert dhe ata janë Krsto Mukovski dhe Sasho Vasilevski, pa u penguar aspak na sigurimi i Parlamentit dhe disa policë të cilët ishin në hyrjen e Parlamentit, njofton “Tetova Sot”.

Më pas shihet se si hapen dyert dhe protestuesit fillojnë të futen brenda, dhe më pas shihet deputeti Vasilevski teksa largohet nga dera e hyrjes, dhe u jep shenjë duke u bërë thirrje për të hyrë.

Pas pamjeve shihet edhe deputeti Johan Tarçulovski, që pretendohet se ai ka dhënë udhëzime për një grup të protestuesve, se si gjejnë Zoran Zaevin dhe deputetë të tjerë nga shumica parlamentare.

Momenti kur ai u jep shenjë kriminelëve dhe banditëve maqedonas shihet në minutën 1:59.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera