Lajme

Deputeti i PDK’së: Albin Kurti rrezikon jetën e qytetarëve për pushtet absolut

Autori: Gazeta inFokus 17:16 | 03 April 2021

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se Albin Kurti me shantazhin për zgjedhje në kohë pandemie po kërcënon shëndetin e qytetarëve

Haxhiu ka shkruar se në këtë mënyrë kërcënohet edhe jeta e qytetarëve, shkruan Gazeta Infokus.

“Shantazhi dhe kërcënimi i Albin Kurtit me zgjedhje në kohë pandemie është kërcënim për shëndetin dhe jetën e qytetarëve. Qytetarët kanë pritur angazhim të Qeverisë Kurti 2 në menaxhim të pandemisë, sigurim të vaksinave dhe barna për pacientët, mbështetje për bizneset dhe ekonominë”, ka shkruar.

Përmes një postimi në Facebook, Haxhiu ka thënë se Kurti për pushtet absolut, rrezikon jetën e qytetarëve.

“Kjo metodë, ky qëllim, kur kemi 700-900 raste pozitive në ditë dhe nga 10-17 raste të vdekjeve nga COVID-19, shpërfaqë egon diktatoriale të Albin Kurtit, i cili është i gatshëm të rrezikoj shëndetin dhe jetën e qytetarëve për pushtet absolut majtist dhe dictatorial”, ka thënë ai./Gazeta Infokus/

Të tjera