Lajme

Deputeti i LVV-së voton pro mocionit të PDK-së

Autori: Gazeta inFokus 13:04 | 06 June 2022

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar pro mocionit të PDK-së, të propozuar nga shefi i GP-së së PDK-së, Abelard Tahiri që sot në Kuvend që të mos diskutohet për çështjen e pagës minimale.

Në mesin e 32 votave pro për këtë mocion, ishte edhe ajo e Fatmir Humollit.

“Ne propozjmë një mocion procedurial, që pika për çështjen e pagës minimale dhe ajo për Agjencinë Kosovare të Verifikimit të Pronës të largohen nga rendi i ditës dhe të sjellën derisa të arrihet një konsensus”, tha Tahiri në Kuvend.

“Të largohen nga shyrtimi nga kjo senace dhe to vendosim në një seance të radhës”, u shpreh ai.

Por mocioni nuk kaloi në Kuvend pasi pati vetëm 32 vota pro.

Kësisoj, kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha se rregullorja e Kuvendit i detyron të vazhdojnë me pikat e rendit të ditës.

Të tjera