Lajme

Deputeti i LDK-së e mposht koronavirusin, tregon për “luftën” e tij

Autori: Gazeta inFokus 12:59 | 16 September 2020

Pas 21 ditësh, Fetah Rudi, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, e ka mposhtur koronavirusin.

Këtë e ka bërë të ditur Rudi përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook.

Rudai është shprehur se nuk e pati aq të lehte shërimin nga COVID-19.

“Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam sheruar nga Covid19.
Shume dite e nete pa gjume, me frymarrje te veshtiresuar, e me nje kollitje te madhe. Ishin keto dite e nete te veshtira, ku shume here mendova se nuk do t’ia dal. Por, fal zotit dhe mjekeve, edhe kete sfide e tejkalova”, ka shkruari ai.

Më poshtë gjeni postimin e plotë./Gazeta Infokus/

Pas 21 ditesh ne perballje me Covid19, prej te cilave 16 ne Kliniken Infektive ne Prishtine, sot jam liruar dhe jam…

Gepostet von Fetah Rudi am Mittwoch, 16. September 2020

Të tjera