Lajme

Deputeti i cili vendosi për fatin e demarkacionit, vendos për Presidenten

Autori: Gazeta inFokus 17:15 | 04 April 2021

Deputeti goran, Adem Hoxha është njeriu më i kërkuar gjatë seancës për votimin e Vjosa Osmanit presidente.

Deri me tani Osmani ka arritu të i këtë 79 vota, shkruan Gazta Infokus.

Vetëm edhe vota e Hoxhajt dhe do të arrihet kurimi për të proceduar me tutje votimin e Osmanit për Presidente.

E nuk është hera e parë kur vota e Hoxhajt ishte kaq e vlefshme.

Edhe në votimi i demarkacionit ishte varur nga deputeti goran.

Në vitin 2018, demarkacionin ka kaluar falë votës se Adem Hoxhës.

Vota e këtij të fundit ishte vendimtare, pasi për ta kaluar këtë ligj duheshin minimum 80 vota dhe po aq sa duhet të votohet edhe Presidentja.
Hoxha në atë kohë ishte pjesë e grupi palramentar të Listës Serbe./Gazeta Infokus/

Të tjera