Lajme

I dënuari merr në telefon sallën e burgut, kërcënon me bombë drejtorin

Autori: Gazeta inFokus 12:43 | 12 May 2017

Një telefonatë e pazakontë është bërë nga burgu i Fushë-Krujës, ku një i burgosur ka kërcënuar se do t’i vejë bombën drejtorit dhe sekretares.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për të dënuarin Neim Behari.

Mësohet se mëngjesin e sotëm, ai ka telefonuar në numrin e sallës së burgut dhe ka kërcënuar se do të vendosë lëndë plasëse ndaj dy personave të sipërpërmednur, por pa dhënë detaje rreth shkakut.

Policia ka deklaruar se ai është i dënuar eshte i sëmurë dhe person me probleme mendore, megjithate kane nisur hetimet.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera