Rajoni dhe Bota

Dënohen tre të rinjtë që e përdhunuan një grua live në Facebook

Autori: Gazeta inFokus 16:14 | 25 April 2017

Një gjykatë në Suedi i ka dënuar me burg tre meshkuj të moshës mes 18 dhe 24 vjeçe për pjesëmarrje në përdhunim në grup që ishte transmetuar drejtpërdrejt në një grup të mbyllur në Facebook,

Gjykata e Qarkut në Uppsala ka thënë se njëri prej tyre u dënua me 27 muaj burg për përdhunim dhe asistim në përdhunim, transmeton Express.

Dy të tjerët u dënuan me nga një vit burg, edhe pse njërit prej tyre iu përgjysmua dënimi për shkak se ishte i mitur në kohën e krimit. Dy nga ta janë qytetarë afganë dhe i treti qytetar suedez me prejardhje afgane.

-Advertisement-

Gjykatësi Nils Palbrandt ka thënë se viktima, një grua në të 30-at, ishte nën ndikimin e narkotikeve dhe alkoolit dhe nuk ishte në gjendje që jepte pajtimin e vet për akt seksual, siç pohohej nga ta akuzuarit. Edhe vetë të akuzuarit ishin nën ndikimin e alkoolit dhe drogës gjatë aktit.

Ata, po ashtu detyrohen që t’ia paguajnë viktimës 33.890 dollarë si kompensim

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera