Lajme

Dënohen mbi 300 persona

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 25 October 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë dënuar persona të cilët nuk kanë respektuar ligjin, shkruan Gazeta Infokus.

Më saktësisht janë gjobitur 368 persona që nuk kanë respektuar masat që parasheh parandalimin dhe luftimin e Covid-19.

Ndërsa janë shqiptuar edhe 1 122 persona që nuk kanë respektuar ligjin në trafik, kanë ndodhur 13 aksidente me të lënduar si dhe 21 aksidente të tjera kanë ndodhur me dëme materiale.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar 16 persona, si dhe 13 persona të tjerë janë në ndalim policor./Gazeta Infokus/

Etiketa:

Të tjera