Lajme

Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, PDK është e gatshme për zgjedhje

Autori: Gazeta inFokus 11:20 | 14 August 2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se partia e saj nuk dëshiron të këtë qeveri teknike, shkruan Periskopi.

“Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të shkurta”

“Ne nuk kemi arritur ta përmbyllim mandatin deri në fund, por vetë qytetarët do të përcaktojnë fituesi që do ta udhëheq vendin”, ka thënë ajo në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, organizuar nga Kolegji Riinvest

Tutje Deliu-Kodra tha se PDK është e gatshme për zgjedhje dhe se do të garojë e vetme dhe me një listë që do t’i përshtatet popullit.

Të tjera