Sport

Delegohen gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së 32-të në Superligë

Autori: Gazeta inFokus 17:16 | 29 April 2021

Elita e futbollit kosovar do të vazhdon me xhiron e 32-të në fundjavë, shkruan Gazeta inFokus.

Të shtunën do të luhet tri ndeshje, kurse të dielën do të zhvillohen dy duele.

Tashmë janë deleguar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këto ballafaqime.

Derbi i javës ndërmjet Llapit dhe Prishtinës i është besuar Mervan Bejtullahut me asistentët Visar Kelmendin, Arnold Bacajn dhe gjyqtarin e katërt Dardan Çakën.

Më poshtë keni delegimin e plotë të gjyqtarëve për xhiron e 32-të në elitën e futbollit kosovar./Gazeta inFokus/

Të tjera