Sport

Delegohen gjyqtarët për javën e gjashtë të Superligës, ja kujt i është besuar derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës

Autori: Gazeta inFokus 16:44 | 15 October 2020

Të premten, të shtunën dhe të dielën do të zhvillohet gjiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Në program janë pesë ndeshje, e ku vëmendja me e madhe pritet të jetë në qytetin e Gjilanit, aty ku Gjilani dhe Drita përballen me njëra tjetrën.

Tashmë janë përcaktuar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në këto takime.

Derbin ndërmjet Gjilanit dhe Dritës do ta drejtoj gjyqtari nga qyteti i Gjilanit, Mervan Bejtullahu, i cili do të ndihmohet nga asistentët Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani, ndërsa Shpëtim Murtezi do të jetë gjyqtarë i katërt.

Më poshtë keni delegimin e të gjithë gjyqtarëve që do të gjykojnë në duelet e javës së gjashtë në Superligë./Gazeta inFokus/

Të tjera