Sport

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 13-të në Superligë, ja kujt i është besuar derbi ndërmjet Ballkanit dhe Llapit

Autori: Gazeta inFokus 16:09 | 19 November 2020

Pas ndeshjeve të kombëtareve, elita e futbollit kosovar rikthehet në aksion këtë të shtunë dhe të diele, shkruan Gazeta inFokus.

Derbi i javës së 13-të në Superligë do të zhvillohet në Suharekë, aty ku Ballkani i bënë konak Llapit.

Ky takim mjaftë interesant i është besuar gjyqtarit Dardan Çakës, së bashku më ndihmësit Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni, ndërkohë Burim Jahmurataj do jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Më poshtë keni delegimin e plotë të gjyqtarëve, që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjet e xhiros së 13-të në Superligë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera