Lajme

Del në shitje Pallati jugosllav i Titos në New York (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 11:55 | 27 April 2017

Pallati është i bukur, i madh, apartment që do ta kishte lakmi çdokush.

Shtëpia po del në shitje për herë të parë në 70-të vite, me komplet dekorimet dhe me mobiliet brenda.

Shtëpia është blerë nga Jugosllavia në vitin 1946, ndërsa javën e kaluar Sllovenia, Kroacia, Serbia, Bosnja dhe Maqedonia u pajtuan ta shesin atë.

-Advertisement-

Aty është fshehur edhe Titoja, ndërsa thuhet se tanimë janë gjashtë oferta për ta blerë këtë mrekulli prej interieri që gjendet në Fifth Avenue në Nju Jork të Amerikës. / KultPlus.com

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
KosovaMed përmbyll vitin me sukses – dhuron donacione për QKMF-në e Junikut

Të tjera