Lajme

Del bilanci i COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Autori: Gazeta inFokus 21:24 | 23 November 2021

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 dhe janë konfirmuar edhe 490 raste të reja.

Gjatë kësaj periudhe po ashtu janë shëruar 484 pacientë nga COVID-19,.

Nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 212 mijë e 865 raste pozitive me koronavirus dhe kanë vdekur 7 mijë e 464 pacientë.

Të tjera