Lajme

Deklarohet gruaja që u dënua me burg të përjetshëm pasi hodhi foshnjën e saj nga dritarja

Autori: Gazeta inFokus 11:27 | 22 April 2024

Një grua në Gjermani është dënuar me burg të përjetshëm pasi foshnjën e saj e ka hedhur nga dritarja e banesës së saj, shkruan BILD, përcjell Klankosova.tv

Ajo e kishte sjellë në jetë fëmijën e saj në fshehtësi dhe më pas e kishte hedhur nga dritarja e banesës së saj.

Gruaja përshkroi me lot natën e krimit të 12 shtatorit.

-Advertisement-

“U zgjova me dhimbje shpine dhe u ul lakuriq në tualet. Pastaj vura re se kishte diçka midis këmbëve të mia, papritmas pashë beben vajzë. Nuk mund të merrja më frymë, kështu që shkova te dritarja e hapur e dhomës së gjumit, u përkula nga dritarja me foshnjën dhe e lëshova”, u deklarua ajo.

Pas krimit, ajo i kërkoi vëllait të saj që ta nxirrte foshnjën e vdekur nga oborri. Megjithatë, një fqinj vuri re se çfarë po ndodhte dhe thirri policinë. Gruaja fillimisht u dërgua në spital dhe më pas u arrestua.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera