Sport

David Luiz vendos përfundimisht për të ardhmen e tij

Autori: Gazeta inFokus 18:24 | 14 May 2021

Mbrojtësi brazilian, David Luiz, ka vendosur të largohet nga Arsenali në fund të sezonit, shkruan Gazeta inFokus.

34 vjeçari ka bërë 30 paraqitje në ‘Emirates Stadium’ në të gjitha garat me londinezët.

Kontrata e tij skadon në fund të këtij sezoni dhe klubi nuk do t’i ofrojë zgjatjen pasi vendimi i lojtarit është përfundimtar.

Kujtojmë që David Luiz u transferua nga Chelsea tek Arsenali në qershor të vitit të kaluar./Gazeta inFokus/

Të tjera