Lajme

Daut Haradinaj publikon listën për Prishtinën: Listë gjithëpërfshirëse që jep shpresë për kryeqytetin

Autori: Gazeta inFokus 15:42 | 29 August 2021

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj ka publikuar listën për Asamble në kryeqytet.

Ai tha se kjo listë është gjithëpërfshirëse në çdo aspekt.

Postimi i plotë:

Sot edhe zyrtarisht e pranova listën garuese për Prishtinën e cila u çertifikua nga KQZ.
Kemi bërë perpjekjen maksimale që kjo listë të jetë gjithëpërfshirëse në çdo aspekt. Kjo listë e aktivistëve për Prishtinën është listë fituese dhe shpresë për Kryeqytetin. Aktivistë, profesorë, studentë, artistë, sportistë, afaristë e punëtorë të ndershëm ju rrekën garës më fisnike për qytetarin.

Publikisht dëshiroj t’i uroj suksese të nominuarëve në këtë garë.

Na priftë e mbara e #punamarë.

1. Daut Haradinaj
2. Endrit Gashi
3. Alberta Binçe
4. Erblin Asllani
5. Kushtrim Mushica
6. Valbona Ajeti
7. Tomorr Rezniqi
8. Argjir Rexha
9. Bukurie Canolli
10. Dren Shahini
11. Xhevahire Vllasaliu – Zhuniqi
12. Visar Dili
13. Xhavit Ahmeti
14. Luaras Meha
15. Valbona Sopjani – Berisha
16. Milaim Vitia
17. Xhevdet Leci
18. Benisa Gashi – Mustafa
19. Naim Rrustemi
20. Donjeta Morina
21. Arbnora Ajeti
22. Jeton Hoti
23. Faruk Nura
24. Valbona Ymeri – Mehmeti
25. Ilmi Canolli
26. Taulant Maxharraj
27. Donjeta Arifi
28. Nysret Maloku
29. Nexhdet Kida
30. Elhame Avdyli
31. Orges Arifi
32. Roni Aruçaj
33. Pranvera Pehlivani – Nitaj
34. Arsim Binaku
35. Planeta Sllamniku
36. Shyhrete Bajrami
37. Muhamet Ahmeti
38. Gani Zeqiri
39. Vjollca Govori
40. Bislim Shala
41. Albert Fazliu
42. Dinore Sylejmani – Makolli
43. Kastriot Kabashi
44. Përparim Përvetica
45. Ajla Krasniqi
46. Berat Bylygbashi
47. Ari Demiri
48. Kaltrina Krasniqi
49. Muhamet Kasabaqi
50. Agon Hana
51. Dhurata Salihi
52. Dibran Fylli
53. Luan Cana
54. Adelina Isufi
55. Ergyn Dobërqani
56. Bahri Gashi

Të tjera