Lajme

Daut Haradinaj kujton heroin Ilaz Kodra: Një njeri fjalëpakë por me vepra të mëdha

Autori: Gazeta inFokus 13:09 | 30 April 2022

Daut Haradinaj ka kujtuar heroin, Ilaz Kodra në 23 vjetorin e rënies së tij. Haradinaj ka thënë se heroi Kodra do të kujtohet gjithmonë si njeri fjalëpakë por me vepra të mëdha.

Shkrimi i plotë:

Sot kujtojmë dhe nderojmë njërin ndër strategët dhe nismëtarët e luftës për liri, heroin Ilaz Kodra.

Ilazin do ta kujtojmë si një burrë të urtë dhe të vendosur, një njeri që ishte fjalëpakë por me vepra të mëdha.

I përjetshëm kujtimi për ty, miku im Ilaz!

Të tjera